Náš tip

Merida Matts 40D 2013
MTB bicykel Merida Matts 40-D
Author Dexter 2013
MTB bicykel Author Dexter

Všetko o BMX Street Dirt Freestyle

Všetko o BMX bicykloch

Podporujeme:

Staňte sa aj vy niekoho Dobrý anjel!

bicykle-predaj.sk - Váš radca pri kúpe bicykla

Tel:053 4413 064

info@bicykle-predaj.sk

Partneri

Overené značky

Naša anketa


BlueBoard.cz

Aký detský bicykel

Predchodcom detského bicykla bývajú rôzne trojkolky a odrážadlá. Väčší význam pre dieťa má detské odrážadlo, ktoré učí dieťa udržať rovnováhu na ňom a tým výrazne uľahčuje prechod na prvý bicykel. Často už potom dieťa vie jazdiť hneď bez pomocných koliesok.
Detské bicykle sa obvykle vyrábajú v štyroch bežných veľkostiach (veľkosť kolies 12, 16, 20 a 24 palcov) a v dvoch pomerne málo používaných, a to veľkosť 18 a 20 . Číslo pritom označuje priemer kolies v palcoch. Bicykle v týchto kategóriách sa nelíšia len veľkosťou, ale aj výbavou a designom, prispôsobenom rozdielnym požiadavkám, kladeným na bicykle jednotlivých kategórií.


Veľkosť kolies 12"


Detské bicykle s veľkosťou kolies 12" sú určené pre naše najmenšie deti. Ráta sa s nimi ako s prvým bicyklom, Detský bicykel s veľkosťou kolies 12 palcovktorý sprostredkuje dieťaťu úvodné skúsenosti a návyky súvisiace s pohybom na dvoch kolesách. Vhodný vek dieťaťa pre kúpu takéhoto bicykla je zhruba od 2 do 3 rokov, pričom je ho možné používať do štyroch rokoch. Bývajú štandardne vybavené pomocnými kolieskami.
Veľkosť kolies 14"


Detské bicykle s veľkosťou kolies 14" nie sú v našich podmienkach bežnou veľkosťou detského bicykla. Detský bicykel s veľkosťou kolies 14 palcov V minulosti boli aj problémy s dostupnosťou náhradných dielov, hlavne plášťov a duší. Momentálne tomu už tak nie je aj keď ponuka detských bicyklov tejto veľkosti je výrazne menšia. Takáto veľkosť bicykla je vhodná pre deti zhruba od troch až štyroch rokov, dá sa používať väčšinou do piatich rokov veku dieťaťa. Bývajú štandardne vybavené pomocnými kolieskami.
Veľkosť kolies 16"


Tieto bicykle s veľkosťou kolies 16" sú vhodné pre deti vo veku 4 až 6 rokov. Detský bicykel s veľkosťou kolies 16 palcov Sú už uspôsobené k pravej jazde a dieťa na ňom môže absolvovať prvé dlhšie výlety. Aj tieto bývajú takmer vždy vybavené pomocnými kolieskami. Výbava bicykla býva jednoduchá, taktiež možno kúpiť modely o niečo ľahšie, s duralovým rámom a ľahšími komponentmi. V tejto kategórii sa už bicykle rozdeľujú na dievčenské a chlapčenské .Veľkosť kolies 18"


Rovnako ako bicykle s kolesami veľkosti 14 palcov aj bicykle s veľkosťou kolies 18" nie sú v našich podmienkach bežnou veľkosťou detského bicykla. Detský bicykel s veľkosťou kolies 18 palcov V minulosti boli aj problémy s dostupnosťou náhradných dielov, hlavne plášťov a duší. Momentálne tomu už tak nie je aj keď ponuka detských bicyklov tejto veľkosti je výrazne menšia. Takáto veľkosť bicykla je vhodná pre deti zhruba od štyroch až piatich rokov, dá sa používať väčšinou do siedmich rokov veku dieťaťa. Väčšinou bývajú štandardne vybavené pomocnými kolieskami.


Veľkosť kolies 20"


Detský bicykel s veľkosťou kolies 20" je určený pre deti vo veku od 5 do 7 rokov. V tomto veku si deti jazdu už naozaj užívajú. Detský bicykel s veľkosťou kolies 20 palcov V tejto kategórii je už oveľa širší výber v oblasti výbavy. Bicykle sa samozrejme delia podľa pohlavia a pri výbere je vhodné zamyslieť sa nad určením bicykla. Ak vaše dieťa trávi čas v sedle preháňaním sa po uliciach neďaleko domu, nepotrebuje nutne odpruženie a väčší počet prevodov. Naopak, ak Vášho malého cyklistu chcete postupne viesť k aktívnemu pohybu v prírode na dvoch kolesách, v tomto veku sa s ním už môžete vydať na kratšie výlety. Tomu už treba prispôsobiť aj bicykel – napr. výberom ľahšieho modelu s rámom z hliníkovej zliatiny a odpruženou vidlicou.


Veľkosť kolies 24"


Bicykle s veľkosťou kolies 24" sú vhodné pre vekovú kategóriu 7 až 11 rokov. Bicykle určené pre výšku postavy od 130 cm. Detský bicykel s veľkosťou kolies 24 palcov V tejto kategórii už nájdeme podobne zamerané bicykle ako u „dospelých“. Sú tu modely pre jazdu v meste, pohodlnejšie, aj dobre vybavené horské bicykle.